Změna k lepšímu začíná tam, kde je každý z nás doma. (Závěrem)

Olga Richterová, 1. místopředsedkyně Pirátů
Změna k lepšímu začíná tam, kde je každý z nás doma. (Závěrem)
Ilustrace: Věra Veselá

Pečovat o místo, kde s rodinou žiju. Právě toto přání mě kdysi dovedlo k tomu stát se zastupitelkou. Z radnic totiž můžeme krůček po krůčku zvelebovat naše domovská města i vesnice. Starat se o vodu, stromy a krajinu, podporovat učitele, a zajistit tak dětem lepší vzdělávání. Ušetřit nám všem hromadu peněz dobrým hospodařením či využíváním moderních technologií. Nebo prolomit zakleté kruhy chudoby zájmem o často opomíjené ohrožené rodiny, děti a seniory.

Jde to. Tato knížka je toho důkazem. Najdete v ní příklady dobré pirátské praxe nejen z radnic větších i menších měst. Vyzpovídali jsme ty, kteří se o chytré náměty zasadili, a připravili jsme jednoduché návody pro každého, kdo by si chtěl odnést recept i pro svoji obec. Mám radost z toho, jak široká se zde sešla paleta nápadů, které Piráti a jejich příznivci realizují. A že je možné řadu z nich zopakovat. V inspirativní zemi, kde se všichni učíme jeden od druhého, se bude lépe žít nám všem.

ZÁVĚREM

Knížka, kterou držíte v rukou, se věnuje rozmanitým výsledkům „masarykovské drobné práce“ nejen na radnicích. Zaujaly vás a zajímalo by vás víc? Doporučujeme tematické nebo regionální newslettery rozesílané odbornými týmy Pirátů – k nalezení na nalodeni.pirati.cz. Na webu najdete i chronologický přehled výsledků naší práce: www.piratipracuji.cz.

Tak na Česko inspirativní!


Další kapitoly